All for Joomla All for Webmasters

گز یعنی؟

گز
نام گز بن مضارع از مصدر گزیدن است و یکی از فرآورده های غذایی سنتی ایران است که به جهت پاره ای ویژگی ها، در عرصه محصولات غذایی جهان منحصر به فرد می باشد.

تاریخچه گز در اصفهان

تاریخچه گز در اصفهان
طبق گفته ها گز از زمان صفویه و همزمان با شکوفا شدن مجدد هنر و فرهنگ ایرانی در اصفهان بوجود آمده است. البته در این زمینه حدس و گمان ها فراوان است ولی متاسفانه تحقیقات مناسبی در مورد ریشه آن نشده است. به احتمال زیاد این محصول نتیحه آزمون و خطاهای فراوان روی شیرینی های بومی اصفهان است.

مراحل تولید گز


گز انگبین را در آب داغ (زیر نقطه جوش) حل کرده، از صافی عبور می دهند. برای اینکه گزانگبین صاف شده، کاملا زلال گشته و مواد زاید آن گرفته شود، اندکی سفیده تخم مرغ آغشته به گلاب با آن مخلوط کرده به مدت ١٥ الی ٢٠ دقیقه حرارت می دهند.

قسمت های اصلی تشکیل دهنده کارگاه گز سازی

۱- انبار ذخیره مواد اولیه
با توجه به ماهیت مواد اولیه گز سازی که بیشتر از مواد غذائی و فاسد شدنی تشکیل شده است، باید این بخش کاملا بهداشتی و با رعایت دقیق اصول ساختمانی از جمله نور، تهویه و کاربرد کاشی یا سنگ نما ساخته شود.

Sonnat Gaz

این واحد تولیدی در سال 1335 (1956 میلادی) توسط استاد سید محمود دردشتی از اساتید و خبرگان بزرگ در صنعت گز بنا نهاده شد و هم اکنون با برندهای سنت ، معراج و شاهرضا به فعالیت خود ادامه می دهد.

ادامه مطلب...

آمار بازدیدکنندگان

12656
امروزامروز7
دیروزدیروز86
هفتههفته242
ماهماه796
کل بازدیدکل بازدید12656

اطلاعات تماس

  • فروشگاه گز سنت
  • (031)33377458 - (031)33377406
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • آدرس : اصفهان، خیابان مسجد سید، مقابل خیابان آیت الله زاهد